دنیای الکترونیک داراب : مشاوره در انجام پروژه های الکترونیک، توسعه کارگاه های صنعتی ، تولید کننده قطعات الکترونیکی و ارائه دهنده خدمات در حوزه الکترونیک
ترانسفورماتور (ترانس)
ترانسفورماتور - 09334013255

ترانسفورماتور (ترانس)

ترانسفورماتور (ترانس) (به آلمانی: Transformator) یا ترانسفورمر (به انگلیسی: Transformer) وسیله‌ای است که انرژی الکتریکی را بین دو یا چند سیم‌پیچ و از طریق القای الکترومغناطیسی منتقل می‌کند. به این صورت که یک جریان متغیر در سیم‌پیچ اولیه ترانسفورمر، موجب تولید میدان مغناطیسی متغیر می‌شود که این میدان منجر به ایجاد ولتاژ در سیم‌پیچ ثانویه می‌شود.

یکی از کاربردهای مهم ترانسفورماتورها کاهش جریان در خطوط انتقال انرژی الکتریکی است. دلیل استفاده از ترانسفورماتور در ابتدای خطوط این است که همه هادی‌های الکتریکی دارای مقاومت الکتریکی هستند، این مقاومت می‌تواند موجب اتلاف انرژی در طول مسیر انتقال انرژی الکتریکی شود. میزان تلفات در یک هادی با مجذور جریان عبوری از هادی رابطهٔ مستقیم دارد و بنابراین با کاهش جریان می‌توان تلفات را به شدت کاهش داد. با افزایش ولتاژ در خطوط انتقال به همان نسبت جریان خطوط کاهش می‌یابد و به این ترتیب هزینه‌های انتقال انرژی نیز کاهش می‌یابد، البته با نزدیک شدن خطوط انتقال به مراکز مصرف برای بالا بردن ایمنی ولتاژ خطوط در چند مرحله و باز به وسیله ترانسفورماتورها کاهش می‌یابد تا به میزان استاندارد مصرف برسد. به این ترتیب بدون استفاده از ترانسفورماتورها امکان استفاده از منابع دوردست انرژی وجود ندارد.

ترانسفورماتورها یکی از پربازده‌ترین تجهیزات الکتریکی هستند به‌طوری‌که در برخی ترانسفورماتورهای بزرگ بازده به ۹۹٫۷۵٪ نیز می‌رسد. امروزه از ترانسفورماتورها در اندازه‌ها و توان‌های مختلفی استفاده می‌شود از یک ترانسفورماتور کوچک که در یک میکروفون قرار دارد تا ترانسفورماتورهای غول‌پیکر چند گیگا ولت-آمپری. همه این ترانسفورماتورها اصول کار یکسانی دارند اما در طراحی و ساخت متفاوت هستند.


 

تولیدکننده ترانسفورماتور (ترانس) با بالاترین کیفیت و متریال مرغوب طبق سفارش مشتری در مجموعه دنیای الکترونیک داراب

 

ترانس 12 ولت 2.5 آمپر

ترانس 12 ولت 25 آمپر

ترانس 24 ولت 10 آمپر

موجود می باشد

 

 

 


جهت دریافت اطلاعات و سفارش محصول می توانید از طریق شماره تماس ذیل اقدام نمایید:

09334013255

  • Instagram
  • aparat


تصاویر محصول:

 

 


کلیپ محصولات:

 

 

 

 

ابراهیم داراب

18 سال سابقه کار در حوزه الکترونیک مشاور و ارائه دهنده خدمات الکترونیک پیاده سازی پروژه های کارگاهی در حوزه الکترونیک

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

بستن منو